Güneş: Ortalığı tozu dumana katanlar…

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve oyunculardan Gary Medel, Bayern Münih maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.
Güneş: Ortalığı tozu dumana katanlar...

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve oyunculardan Gary Medel, Bayern Münih maçı öncesinde basın toplantısında soruları yanıtladı. Güneş, Konyaspor maçı sonrasındaki oluşan hava ile ilgili, “Ortalığı tozu dumana katanlar, sonra sorunu kim çıkardı diye konuşmayı çok seviyor bizde. Bayern Münih maçına kadar Bayern Münih konuşanlar, maç gelince başka şey konuşmak istiyor.” dedi.

Şenol Güneş, kendileri için bir test olacağını belirtirken, “Övülmek güzel ama işimizi iyi yapmamız lazım. Yarın da sahaya çıkıp en güzel oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Tarihi bir kulüp var karşımızda. Futbol her türlü sonuca açık. Biz sürpriz varsa, mucize varsa, onu da yapmak istiyoruz. Kendi gücümüzü de görmek adına bir test maçı olacağını düşünüyorum. Rakibin 7 oyuncusunu hücumda göreceğiz, yetenekli oyuncular. Savunma prensiplerinin iyi uygulanması gereken bir maç. Hücumda iyi oynayan oyuncularımızın, savunmayı birlikte nasıl yapacaklarını göreceği bir maç olacak.” ifadelerini kullandı.

Konyaspor maçının ardından oluşan hava ile ilgili bir soru yöneltilen teknik adam, “Bizi hiçbir şey etkilemedi. Ortalığı tozu dumana katanlar, sonra sorunu kim çıkardı diye konuşmayı çok seviyor bizde. Bayern Münih maçına kadar Bayern Münih konuşanlar, maç gelince başka şey konuşmak istiyor. Ülkedeki futbol kültürünü ben de değiştirmek isterdim.” cevabını verdi.

 

“ATACAĞIMIZ GOL YA DA GOLLER AVANTAJ”

Bayern Münih’in kalitesine dikkat çeken Şenol Güneş, “Bayern Münih bu sezon evinde hiç kaybetmeyen bir takım. Uluslararası arenada en üst seviyedeki takımlardan biri. Olumsuz bakmıyoruz. Kendi futbolumuzu oynayıp sonuç almaya çalıştık gruplarda, yarın da öyle olacaktır. Yarın atacağımız gol ve goller bize avantaj sağlayacaktır. Bu zor olacak ama bu zorluğu aşacak oyuncu kadromuz var. Umarım başarılı oluruz.” diye konuştu.

İlk defa favori olmadıklarını kaydeden antrenör, “Bayern’in kadrosu genelde belli, 1-2 değişiklik olabilir. Hücum anlayışı ile oynayan bir takımız, yarın savunmayı da önde yapmak istiyoruz, yarın bizim için bir test maçı olacak. Herkesin beklediği bir kadro çıkacağını düşünüyorum ama maç içinde değişiklikler olabilir. Geçmişi ve geleceği konuşmak yerine yarını yaşayacağız biz. İlk defa kendimizi favori görmüyoruz ve bunu söylüyoruz. Almanya olduğu için bunu söylüyoruz. Oyuncu kalitesi kadar iş ciddiyeti var. Rakip ne olursa olsun, oyun ne olursa olsun aynı ciddiyetle yaklaşıyorlar.” dedi.

Almanya’nın futbol olarak Türkiye’nin önünde olduğunu söyleyen Şenol Güneş, “Dağdaki bir çiçeğe benziyoruz, buradan bir şey üretmeye çalışıyoruz. Yarınki alacağımız bir sonuçla, bizim futbolumuzun ve geçmişimizin, Almanya’nın üstünde olduğunu söyleyemem.” diyerek sözlerini noktaladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*