Marmaris Turizm Semineri Başladı

Kasım 2017’de gerçekleşen “3. Turizm Şurası”nda alınan karar sonrası sektör çalışanlarına yönelik düzenlenen eğitim seminerleri ikincisi Marmaris’te yapıldı. Seminerde konuşan Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel turiste zorla satış yapmaya kalkışan esnafı uyardı. Yüksel,  “Turisti avlamaya kalkarsanız, akabinde sinek avlarsınız” ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü ile Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğiyle organize edilen seminerin ikincisi Marmaris’te yapıldı..

Siteler Mahallesi’ndeki bir otelde gerçekleşen  “Turizm Çalışanlarına Yönelik Yaygın Turizm Semineri” isimli seminere Kaymakam Celalettin Yüksel,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü Dire Başkanı Kerem Dursun Tezcan sektör temsilcileri, otel, seyahat acenteleri personelleri, zabıtalar, emniyet görevlilerinin katıldı.

Seminerin Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel bir konuşma yaptı.

Yüksel turizmin her yönüyle bir bütün olduğunu kaydetti.

Yüksel,  “Turisti avlamaya kalkarsanız, akabinde sinek avlarsınız” ifadelerini kullandı.

Kerem Dursun Tezcan Türkiye’nin her bölgesinde eğitimler verdiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Adıgüzel ile 6 öğrencisi ‘drama’ edilmiş seminer verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*